تبلیغات
نظامی,علمی - اشنایی با چند مرکز علمی بزرگ
چهارشنبه 26 بهمن 1390

اشنایی با چند مرکز علمی بزرگ

   نوشته شده توسط: سیدمحمد امام جمعه    نوع مطلب :علمی ،

www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

اخطار منطقه ۵۱
در صورت ورود از نیروی کشنده استفاده می شود

این منطقه نظامی سری به وسعت حدود ۱۵۰ کیلومتر مربع در ایالت نوادا و در نزدیکی دره مرگ واقع شده و به مدت بیش از ۵۰ سال مشکوک به انجام آزمایشهای فوق سری توسط نیروی هوایی آمریکا برروی تکنولوژیهای پیشرفته بوده است.

تاکنون فیلمها و کتابهای زیادی در مورد این تحقیقات تهیه شده‌اند ولی نیروی هوایی آمریکا هرگونه دسیسه و انجام آزمایشهای سری در این منطقه را تکذیب کرده است. ولی از طرف دیگر فعالیتهای این منطقه ظاهراً آنقدر مهم هستند که دولت فدرال آمریکا هر سال با صدور یک فرمان لازم‌الاجرا این منطقه را از انجام آزمایشهای اجباری محیط زیستی معاف می‌نماید. یکی از آخرین محصولات این منطقه هواپیمای شکاری بوده که قابلیت مخفی ماندن از دید رادار را نیز دارد.

افراد زیادی سوگند خورده‌اند که با چشم خودشان آزمایشهای مربوط به پرواز بشقاب‌های پرنده در این منطقه را نیز دیده‌اند. فردی به‌ نام باب لازار هم که ادعا می‌کند قبلاً برای نیروی هوایی در این منطقه کار می‌کرده، مدعی شده نیروی هوایی به طور فعال مشغول انجام مهندسی معکوس بر روی بشقاب پرنده ساقط شده در منطقه رازول نیومکزیکو در دهه ۵۰ میلادی است. او حتی مدعی است که جزئیات نیروی محرکه این سفینه نیز معلوم شده و تکنولوژیهای جدیدی نیز در این منطقه به طور سری در حال توسعه است که در صورت تکمیل آن یک جهش فنی و نظامی غیر قابل تصور برای آمریکا به دنبال خواهد داشت.

در رابطه با یوفوها می توانید مطلب ۱۰ تا از موثق ترین رویت بشقاب های پرنده در جهان را بخوانید.

هارپ : HAARP


www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

برنامه پژوهشی یونوسفر فعال با فرکانس بالا معروف به هارپ یک پروژه تحقیقاتی است که در ظاهر برای بررسی و تحقیق درباره لایه ی آیونوسفیر و مطالعات معادن زیر زمینی با استفاده از امواج رادیویی در سال ۱۹۹۳ تاسیس شده است. ولی در واقع “پروژه ای با تکنولوژی جنگ ستارگارن” به منظور کامل کردن یک سلاح جدید پایه گذاری گردیده است.

این سیستم در حال حاظر از یک مجموعه آنتن های مخصوص -١٨٠ برج آنتن آلومنیومی به ارتفاع ۵٠/٢٣ متر- تشکیل و برروی زمینی وسیعی به مساحت ٢٣٠٠٠ مترمربع در آلاسکا نصب گردیده است. این آنتن ها امواج مافوق کوتاه را تولید و به آیونوسفیر پرتاب می کنند.


www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

نظریات متعددی در مورد خطرات پروژه و یا استفاده از این تأسیسات به عنوان یک سلاح تاکنون عنوان گردیده ‌است. از ایجاد وقوع زمین لرزه‌های متعدد در مناطق مختلف جهان، تا کنترل آب و هوا، ده‌ها ادعای مختلف در مورد پروژه هارپ عنوان گردیده‌ است.

سیستم هارپ طوری طراحی شده است که بر روی یونوسفر تاثیر مستقیم داشته باشد. از نمونه های این تاثیرات، قرمز و گداخته شدن و یا ذره بینی نمودن لایه را میتوان نام برد.


www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

لایه آیونوسفیر چه ارتباطی به هارپ دارد؟
لایه ی آیونوسفیر در بالاترین لایه ی اتموسفیر قرار دارد. این لایه تشعشات خطرناک ماورای بنفش و ایکس ری خورشید را جذب کرده و مانند سقفی از ورود آنها به زمین جلوگیری می نماید تا زندگی بر روی کره زمین امکان پذیر گردد. همچنین به دلیل محیط الکتریکی موجود در آیونوسفیر از این لایه برای انعکاس امواج رادیوئی به اطراف زمین استفاده می شود. اگر این لایه به هر دلیلی دچار اختلال شود تاثیرات بسیار زیادی بر روی زمین گذاشته و زیستن را مختل می کند.

اصولا امواج آنتن ها پس از اصابت به آیونوسفیر و بازگشت به زمین قادر اند نه تنها به عمق دریا بروند بلکه فراتر رفته و به اعماق زمین نیز وارد می شوند و عملکرد آن به مانند رادیو توموگرافی است که امروزه ژئولوژیست ها برای اکتشافات مخازن مختلف شامل گاز و نفت استفاده می کنند.


www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

وقتی یک موج کوتاه رادیو توموگرافی به داخل زمین فرستاده می شود به لایه های مختلف برخورد کرده و آن لایه ها را به لرزه در می آورد و از لرزش، صدایی با فرکانسی مخصوص تولید و به سطح زمین باز می گرداند و ژئولوژیست ها از صدای بازگشتی قادرند مخازن زیرزمینی را شناسایی کنند.

با این تفاوت که رادیو توموگرافی سیستمی است که با قدرتی به کوچکی ٣٠ وات لایه های زیر زمینی را به لرزه درمی آورد و حال آنکه هارپ سیستم فوق الاده پیشرفته تری است که همان لایه های زمین را می تواند با استفاده از قدرتی برابر با ١,٠٠٠,٠٠٠,٠٠٠ (یک میلیارد) تا ,١٠,٠٠٠,٠٠٠,٠٠٠ (ده میلیارد) وات بلرزاند! بدیهی است که هر چقدر قدرت امواج بیشتر می شود، تاثیراتش بر روی آیونوسفیر و اثرات ذره بینی آن بالاتر می رود.

ستی : SETI


www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

طرح ستی ( جستجوی هوش فرازمینی ) یک پروژه علمی با هدف یافتن هوش فرازمینی است که در سال ۱۹۸۴ با همکاری بیش از ۱۰۰ دانشمند به وجود آمد. ستی، طرح جستجوی هوشمندان فرازمینی به امواج رادیویی رسیده از آسمان گوش می دهد تا پیام هایی از هوشمندان ساکن دنیاهای دور بیابد.

اکنون پس از ۴۰ سال استفاده از تلسکوپ های حساس و رایانه های قدرتمند این جستجو هنوز به نتیجه نرسیده است اما طرفداران طرح ستی ماًیوس نشده اند و حتی توجه میلیون ها نفر علاقه مند را در سرتاسر جهان به این طرح جلب کرده اند.


www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

سیگنال وآو یک سیگنال موج کوتاه می‌باشد که توسط دکتر جری آر همن در ۱۵ آگوست ۱۹۷۷، زمانی که در حال کار بر روی پروژه ای در دانشگاه ایالتی اوهایو بود، کشف گردید. انتظار قوی می‌رود که سیگنال، مشخصه‌هایی بالقوه از هوش غیر زمینی و موجوداتی با منشأ غیر منظومه شمسی داشته باشد. این سیگنال ۷۲ ثانیه ادامه داشت، اما دیگر تکرار نشد. این سیگنال توانست توجه زیادی را در رسانه‌ها بر روی خود جلب کند.

دکتر همن در حالی که از این ترتیب موجود در سیگنال‌ها متعجب شده بود بر روی فایل پرینت شده کامپیوتری، دور سیگنال‌ها را خط کشیده و در کنار آن تعجب خود را با نوشتن واژه «وآو» نشان داد. این توضیح کوتاه از این پس به عنوان نام این سیگنال انتخاب شد.

برخورد دهنده هادرون : LHC


www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

برخورددهنده بزرگ هادرون یا به طور مختصر ال‌اچ‌سی یک شتاب‌دهنده ذره‌ای و برخورددهنده در سرن در نزدیکی ژنو سوئیس است. این پروژه در ۱۰ سپتامبر ۲۰۰۸ میلادی پس از ۲۰ سال آماده‌سازی، آغاز به کار کرد.

هدف از ساختن آن شناخت اجرام ماده در حد فاصل ده-بیست و سه سانتیمتر، آزمون نظریه استاندارد ذرات، کشف اجزای یافت نشده مدل استاندارد، آزمون نظریه ابرتقارن و نظریه وحدت بزرگ است. از دیگر اهداف مهم این پروژه کشف ذره بنیادی هیگز است که فیزیکدانان ذرات بنیادی وجود آن را پیشگویی کرده‌اند. ذره هیگز یا بوزون هیگز دخیل در ایجاد جرم در ذرات بنیادی است.

دانشمندان هنوز به قوانین فیزیکی که می گویند تکامل دنیا نتیجه سرد شدن ماده از میلیاردها درجه در لحظه مه بانگ به سرمای شدید امروزی است، شک دارند و در پی راستی آزمایی آنها هستند. همان کاهش دمایی که آب را از بخار به مایع و سپس یخ تبدیل کرد. و البته این دنیای سرمازده، مساله را برای فیزیکدانان شکاک پیچیده تر و بغرنج تر کرده است.

با برخورد دادن ذرات بنیادی ریز اتمی ( به خصوص پروتون ) فیزیکدانها گلوله های انفجاری کوچکی ایجاد می کنند. به این صورت می توانند اتفاقات رخ داده در شروع دنیا را شبیه سازی کنند و ببینند که واقعا چه چیزی می توانسته رخ دهد. چیزی شبیه کاری که دانشمندان ژوراسیک پارک انجام دادند و به دایناسورها تجسم دوباره دادند، فقط با چند میلیون سال تفاوت زمانی بر اساس برخی تئوری ها، تمام موارد موجود در لیست نادیده ها – ذراتی مانند گلوینوها، فوتینوها، اسکوارکها و وینوها – قرار است دیده شوند. زیرا تا به حال انرژی لازم برای ایجاد یک برخورد به اندازه کافی بزرگ را نداشته ایم.

هر یک از این ذرات ( در صورت وجود ) می توانند تشکیل دهنده ابرهایی از ماده تاریک باشند. چیزی که به گفته اخترشناسان با نیروی جاذبه اش کهکشان ها و دیگر ساختارهای کیهانی را در کنار یکدیگر نگه داشته است.

یکی دیگر از حلقه های گم شده فیزیک، ذره بنیادیی است که با نام بوسون هیگز یا خدا ذره شناخته می شود. پیتر هیگز از دانشگاه ادینبورگ را به عنوان کاشف این ذره که احتمالا تمامی ذرات دیگر را در بر گرفته است، می شناسند.

آیا ذره کوب می تواند سیاهچاله ای ایجاد کند که باعث نابودی کره زمین گردد؟


www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

تا به حال هیچ نشانه ای مبنی بر اینکه برخوردها قادر به ایجاد سیاهچاله اند و یا اینکه در صورت ایجاد، این سیاهچاله قادر به آسیب رسانی باشد، مشاهده نشده است. طبق نظریه ریسمان، حتی با نگاه بدبینانه، می توان گفت که ذره کوب هادرون آنقدر انرژی ندارد که قادر به تولید سیاهچاله باشد.

این خبر شاید برای شما امیدوار کننده باشد، اما برای فیزیکدان ها بسیار بد است. زیرا بسیاری از آنها سالها است برای دیدن تولد سیاهچاله، لحظه شماری می کردند.

اشلون : ECHELON


www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌

در ۲۳ فوریه سال ۲۰۰۰ میلادی، پارلمان اروپا گزارش تکان دهنده ای را منتشر ساخت که جهانیان را در هاله ای از حیرت فرو برد. در این روز، به دنبال اختلافات تجاری اتحادیه اروپا با آمریکا، پس از شصت سال، پروژه جاسوسی سری اشلون فاش شد.

اشلون نام رمز یک سیستم جاسوسی جهانی است که آژانس امنیت ملی آمریکا آن را طراحی کرده است و علاوه بر آمریکا، کشورهای انگلیس، کانادا، استرالیا و نیوزیلند در آن شرکت دارند. طبق آخرین گزارشها، سیستم جاسوسی اشلون از ۱۲۰ ماهواره ارتباطاتی، اکتشافی و نظارتی تشکیل شده که در مدارهای ثابتی دور زمین می گردند. علاوه بر این ماهواره ها، تعداد بسیار زیادی گیرنده های زمینی، در نقاط مختلف دنیا نصب شده است تا نقاط کور ماهواره ها را پوشش دهند.

این ماهواره ها و گیرنده ها وظیفه دارند روزانه حدود سه میلیارد تماس تلفنی، فکس و ایمیل را ذخیره کرده، به رایانه های مادر که در این پنج کشور وجود دارند، انتقال دهند. این اطلاعات پس از ترجمه خودکار به زبان انگلیسی، تحت یک پردازش محتوایی دقیق قرار می گیرند. نرم افزارهای قدرتمند اشلون به فهرستی از واژه های کلیدی مجهزند که در صورت یافت شدن هریک از آن واژه ها در متن گفتگوهای تلفنی یا فکس و ایمیل، پرونده ویژه ای برای آن اطلاعات تشکیل می شود و با تحلیل محتوای بقیه مطالب آن پرونده، میزان اهمیت خبر ذخیره شده مشخص می شود و به آژانس اطلاعات امنیت ملی آمریکا ارسال می گردد تا اقدامات جاسوسی بعدی درباره آن صورت گیرد.

دارپا : DARPA
دارپا یا سازمان پروژه‌های تحقیقاتی دفاعی پیشرفته، تاسیس ۱۹۵۸، نام یک سازمان تحقیقات و فناوری زیر نظر وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا است که مسئول گسترش تکنولوژیهای نظامیست. تکنولوژیهایی که بر کل جهان تاثیر می گذارند.

مهمترین مشخصه ای که دارپا سعی کرده است در طی سالها به آن وفادار باشد، کوچک‌ بودن و انعطاف پذیری آن است. کوچکی دارپا از مهمترین عوامل پیشرفت قابل ملاحظه آن در بخش دفاعی بوده است. دارپا هیچ گاه سعی نکرده است که حوزه فعالیتهای تحقیقاتی خود را توسعه دهد و حتی همواره کوشیده است آن را محدودتر نماید. دارپا بعد از گذشت ۲ سال از شروع فعالیت خود، کارهای غیرنظامی خود را کنار گذاشت و در سال ۱۹۷۲ به طور رسمی تنها کارهای دفاعی را در دست گرفت. نام آن از آرپا به دارپا تغییر یافت.

دارپا توانست با تمرکز بر تحقیقات صرفا دفاعی، خدمات مؤثری به نیروهای نظامی آمریکا ارائه نماید و از عوامل پیشرفت نظامی این کشور به حساب می آید. در این بین انجام پروژه های هوافضایی اهمیت به خصوصی دارد. دارپا دریافته است که مهمترین بخش در امور دفاعی، بخش هوایی آن است و پیشرفت در این قسمت موجب توسعه دیگر بخشهای نظامی و همچنین فاصله گرفتن این کشور از کشورهای دیگر در زمینه نظامی خواهد شد.

انعطاف پذیری دارپا موجب شده است این مؤسسه همواره خود را با تغییرات محیط مطابق نماید و در دنیا به عنوان یک آژانس کاملا روزآمد به شمار آید.

نگاهی گذرا به پروژه های انجام شده در دارپا خصوصا در زمینه هوافضا روزآمد بودن آن را به اثبات می رساند. دارپا بیش از ۲۵ پروژه عظیم هوافضایی را به پایان رسانده است و با انجام این پروژه ها گام بلندی را در قدرت یافتن نیروی نظامی آمریکا برداشته است. در پایان، چند نمونه از مهمترین پروژه های هوافضایی که دارپا در دهه اخیر انجام داده است، آمده است.


www.Iranvij.ir | گروه اینترنتی ایران ویج ‌
بویینگ ایکس-۳۷


Online cialis
جمعه 16 آذر 1397 01:39 ق.ظ

You actually revealed that very well.
enter site 20 mg cialis cost cialis alternative comprar cialis 10 espa241a cost of cialis cvs are there generic cialis cialis ahumada cialis for sale in europa cialis generico postepay prescription doctor cialis purchase once a day cialis
Cialis 20 mg
پنجشنبه 15 آذر 1397 06:13 ق.ظ

Excellent stuff. With thanks.
viagra vs cialis can i take cialis and ecstasy we like it cialis price cialis 20 mg cost we like it safe cheap cialis generic cialis review uk cialis alternative cialis prices in england order cialis from india cialis online napol
buy cheap cialis no prescription
چهارشنبه 14 آذر 1397 11:52 ق.ظ

Kudos! A good amount of write ups!

cialis in sconto buy cheap cialis in uk cialis australian price overnight cialis tadalafil dose size of cialis cialis for sale cialis tablets australia i recommend cialis generico cialis y deporte buy cialis online cheapest
Cialis online
چهارشنبه 14 آذر 1397 12:25 ق.ظ

You explained this superbly.
when can i take another cialis buy cialis sample pack cialis lowest price sialis canadian drugs generic cialis cialis professional yohimbe how much does a cialis cost cialis coupon il cialis quanto costa only now cialis for sale in us
Cialis pills
سه شنبه 13 آذر 1397 01:26 ب.ظ

Great content. Cheers!
cialis sale online if a woman takes a mans cialis buy cheap cialis in uk get cheap cialis cialis patent expiration buying brand cialis online cialis savings card tadalafil prices for cialis 50mg generic low dose cialis
buy cialis online without a prescription
سه شنبه 13 آذر 1397 01:58 ق.ظ

Superb stuff. Many thanks.
cialis e hiv buy cialis generic cialis in vietnam prezzo di cialis in bulgaria buy cialis online legal cialis e hiv cialis rezeptfrei order a sample of cialis cialis dose 30mg bulk cialis
buy cheap cialis in canada
دوشنبه 12 آذر 1397 12:56 ب.ظ

Truly plenty of useful tips.
prices for cialis 50mg comprar cialis 10 espa241a prezzo cialis a buon mercato where cheapest cialis generic cialis cialis 20 mg best price brand cialis nl the best site cialis tablets cialis generic availability cialis price thailand
Cialis prices
دوشنبه 12 آذر 1397 01:39 ق.ظ

Very well expressed really. .
cialis name brand cheap cialis dosage recommendations calis cuanto cuesta cialis yaho cialis tadalafil online generic low dose cialis click here take cialis where to buy cialis in ontario buy generic cialis cialis generic tadalafil buy
Buy cialis online
یکشنبه 11 آذر 1397 12:34 ب.ظ

Wow plenty of good material!
does cialis cause gout cialis generico lilly cialis professional from usa cialis venta a domicilio cialis in sconto cialis with 2 days delivery we like it cialis price safe site to buy cialis online buy brand cialis cheap cialis farmacias guadalajara
Online cialis
یکشنبه 11 آذر 1397 01:28 ق.ظ

Terrific facts, Many thanks!
cialis with 2 days delivery preis cialis 20mg schweiz generic cialis pill online usa cialis online cialis 200 dollar savings card how to purchase cialis on line cialis price in bangalore cialis generico online buying cialis in colombia cialis 20 mg cut in half
buy cialis online
شنبه 10 آذر 1397 12:28 ب.ظ

Great material, Many thanks!
brand cialis generic acheter cialis kamagra cialis coupons printable prescription doctor cialis cialis farmacias guadalajara viagra vs cialis cialis soft tabs for sale venta de cialis canada cialis with 2 days delivery tadalafil tablets
buy cialis with no prescription
شنبه 10 آذر 1397 01:01 ق.ظ

You've made your position quite well!!
buy cheap cialis in uk cialis cuantos mg hay prix de cialis sialis cialis coupons printable sublingual cialis online cialis generico postepay cialis alternative cialis mit grapefruitsaft enter site natural cialis
Online cialis
جمعه 9 آذر 1397 01:37 ب.ظ

This is nicely expressed. .
estudios de cialis genricos female cialis no prescription brand cialis generic where to buy cialis in ontario viagra vs cialis vs levitra generic cialis with dapoxetine buy cialis online nz legalidad de comprar cialis how do cialis pills work cialis 5mg prix
buy generic cialis pills
جمعه 9 آذر 1397 01:55 ق.ظ

Thank you, Ample forum posts.

cialis kaufen bankberweisung brand cialis generic india cialis 100mg cost cialis 200 dollar savings card weblink price cialis chinese cialis 50 mg buy cialis online cheapest chinese cialis 50 mg tadalafil 5mg canadian discount cialis
Cialis canada
پنجشنبه 8 آذر 1397 02:34 ب.ظ

You actually explained it really well!
cialis rckenschmerzen acquisto online cialis walgreens price for cialis cialis authentique suisse cialis daily dose generic cialis savings card generic for cialis generic cialis at walmart interactions for cialis buying cialis overnight
Cialis 20 mg
پنجشنبه 8 آذر 1397 02:20 ق.ظ

Amazing posts. Thanks a lot.
sialis cialis farmacias guadalajara generic cialis tadalafil buy cialis american pharmacy cialis comprar cialis 10 espa241a sialis how much does a cialis cost discount cialis walgreens price for cialis
Cialis generic
چهارشنبه 7 آذر 1397 01:53 ب.ظ

Thanks a lot. A good amount of information.

cialis kaufen legalidad de comprar cialis order cialis from india cialis 20 mg best price cialis dosage recommendations cialis in sconto cialis generique 5 mg click here cialis daily uk cialis sicuro in linea buy cialis uk no prescription
buy generic cialis
چهارشنبه 7 آذر 1397 01:54 ق.ظ

Perfectly voiced really! !
cialis efficacit cialis generika generic cialis levitra american pharmacy cialis we like it cialis soft gel side effects of cialis cialis generisches kanada cialis 50 mg soft tab cialis cost buy cialis online cheapest
levitra prices
پنجشنبه 19 مهر 1397 09:06 ق.ظ

Thanks, Quite a lot of info.

buy levitra generic generic levitra buy 10 mg levitra generic levitra levitra without a doctor prescription vardenafil 20mg cheap 20mg levitra buy levitra online levitra prices buy levitra
buy cialis online
سه شنبه 10 مهر 1397 05:57 ق.ظ

Reliable data. Regards!
estudios de cialis genricos cialis dosage recommendations cialis y deporte opinioni cialis generico cialis e hiv cialis prices cialis 5 mg funziona generico cialis mexico cialis alternative cialis generic
buy cialis online safely
شنبه 7 مهر 1397 12:21 ق.ظ

You actually expressed this really well.
sialis prices for cialis 50mg click here to buy cialis cialis for daily use cialis coupons printable comprar cialis 10 espa241a female cialis no prescription cialis dosage generic cialis pill online cialis professional yohimbe
canadian discount pharmacies in ocala fl
شنبه 31 شهریور 1397 05:27 ب.ظ

Thanks, I like it.
discount canadian pharmacies canada medications cheap canada rx canada viagra canada pharmaceuticals online canada online pharmacies for men canadian pharmaceuticals canadian online pharmacies canadian online pharmacy northwest pharmacies online
http://cialisyoues.com/
سه شنبه 27 شهریور 1397 03:55 ب.ظ

With thanks, Quite a lot of information.

callus opinioni cialis generico cialis online napol tarif cialis france generic cialis tadalafil click now cialis from canada sialis wow cialis tadalafil 100mg cialis generic buying cialis on internet
canadian pharmacy uk delivery
سه شنبه 13 شهریور 1397 08:10 ب.ظ

You have made your stand quite well..
canadian pharmacy meds trust pharmacy canadian drugs for sale online pharmacy canada online prescriptions canadian online pharmacies canadian medications list canadian medications trusted pharmacy canada canada online pharmacies legitimate prescriptions from canada without
viagraky.com
سه شنبه 13 شهریور 1397 04:21 ق.ظ

Nicely put. Appreciate it!
sildenafil usa viagra buy uk viagra buy viagra prescription uk online pharmacy viagra buy female viagra uk what is viagra buy super viagra where can u buy viagra viagra viagra buy viagra
http://cialissv.com/
دوشنبه 12 شهریور 1397 02:12 ق.ظ

Superb write ups. With thanks.
i recommend cialis generico tadalafil 20 mg usa cialis online comprar cialis 10 espa241a only best offers cialis use cialis authentique suisse prix de cialis cialis pills price each cialis 30 day sample click here cialis daily uk
http://cialisonl.com/
یکشنبه 11 شهریور 1397 01:04 ب.ظ

Thank you, Ample tips!

cialis for daily use cialis preise schweiz buy cialis online cheapest order generic cialis online cialis generico lilly viagra cialis levitra wow look it cialis mexico interactions for cialis how much does a cialis cost online cialis
rldta.com/kopen-generic-viagra-goedkope.html
سه شنبه 23 مرداد 1397 03:29 ق.ظ

Superb material. Cheers.
where can i buy viagra uk best place buy viagra online viagra prescription how to get viagra free buy viagra overnight where to buy real viagra viagra at pharmacy buying viagra from canada i want to buy viagra online buying viagra without a prescription
cialis price walmart
دوشنبه 22 مرداد 1397 11:32 ق.ظ

Nicely put, Thank you.
enter site 20 mg cialis cost buy cialis online nz only now cialis for sale in us warnings for cialis cialis coupon 40 mg cialis what if i take cilas costo in farmacia cialis cialis taglich cialis patentablauf in deutschland
Cialis generic
پنجشنبه 20 اردیبهشت 1397 04:35 ق.ظ

You've made the point!
cialis online deutschland canada discount drugs cialis cialis 100mg suppliers where do you buy cialis cialis online napol generic cialis 20mg tablets cialis generisches kanada free cialis what is cialis cialis generico milano
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نمایش نظرات 1 تا 30